„Tėti, aš nesuprantu, ko aš einu į tą mokyklą?”
Kartą prie manęs priėjo dukra ir klausia: „Tėti, aš nesuprantu, ko aš einu į tą mokyklą?”.
Akimirką stabtelėjau ir pagalvojau, ką gi man jai atsakyti. Atsakymas atėjo labai greitai, nes tyliai to paties paklausiau savęs. Į mokyklą aš ėjau tik dėl vieno dalyko, SANTYKIO. Taigi, mano atsakymas buvo toks: „Į mokyklą tu eini tam, kad mokytumeisi KURTI SANTYKĮ per praktiką su vyriškos ir moteriškos lyties atstovais”.
Kodėl santykis ir gebėjimas jį kurti nėra išskiriamas visoje švietimo sistemoje?
Mano suvokimu, atsakymas labai paprastas. NIEKAS nėra suinteresuotas, kad tau gyvenime PASISEKTŲ. PRIEŠINGAI visa sistema veikia taip, kad procese visi patirtų kiek įmanoma daugiau KANČIOS. Sistema tėvus yra tiesiog įsukusi į kančios kūrimo tornadą vaikams. Kaip arba per ką? Per VERTINIMĄ.
Aš niekada nereikalavau iš vaikų geresnio pažymio. Man svarbu, kad vaikas gebėtų kurti santykį su jį supančia aplinka, nes tai – viso GYVENIMO SĖKMĖS PAMATAS, tai sveikos šeimos pagrindas.
Ar kada nors pagalvojote apie tai, kad jūs leidžiate arba patikite VERTINTI savo vaiką pažymiais kažkam, ko patys visiškai nepažįstate?
Jūs juk nežinote, kokia to žmogaus gyvenimo patirtis, vertybės, tikslai, turi jis šeimą, vaikų pats ir t.t. Jūs tiesiog atiduodate savo vaiką ir jo ateitį į svetimo žmogaus rankas, ir į savo vaiko pažangą žvelgiate per to svetimo žmogaus vertinimą. Jeigu blogas įvertinimas, reiškiasi blogas vaikas?
O kam reikalingas vertinimas pažymiais, kam jis naudingas ir kokia jo paskirtis?
Šio proceso paskirtis viena – VALDYTI vaiką kaip RESURSĄ. Žinau, skamba skaudžiai, bet šiandien vaikas yra ne kas kita, kaip RESURSAS švietimo sistemai ir joje veikiantiems „VERTINTOJAMS”, kurie juos kankina ir prie šio proceso prisideda dauguma tėvų. Kaip? REIKALAUDAMI iš vaiko būti tokiu, kokio reikia sistemai.
Dauguma tėvų žaidžia tą žaidimą, kurio reikalauja sistema, nors giliai širdyje ŽINO, kad pažymys vaiko gyvenime NIEKO nelemia. Viską nulemia GEBĖJIMAS KURTI SANTYKĮ.
Taigi, dabartinė švietimo sistema yra ne apie mokymą ar išmokimą, ji apie žmogaus EKSPLOATACIJĄ per VERTINIMĄ.
Kaip tai pakeisti?
Sistema NESIKEIS PATI, ji keisis tik tada, kai keisis VARTOTOJO POREIKIS. Taigi, pradžioje turime SUVOKTI savo kaip vartotojo POREIKĮ, po to išmokti jį REIKŠTI sistemos atžvilgiu.
Viskas pradės kisti tik tada kai mes SUVOKSIME, kas iš tikrųjų daroma mokyklose su mūsų vaikais ir pasakysime – NE, AŠ SU TUO NESUTINKU. Tai yra elementarus ATSAKOMYBĖS prisiėmimas už savo vaiko VISUMINĮ AUGIMĄ.
*Norėdami gauti daugiau informacijos apie ReSTARTĄ ar turite pasiūlymų mums, susisiekite su mumis info@restartas.eu.