Skirtinguose gyvenimo perioduose mes gauname arba prisiimame vis skirtingus vaidmenis, kuriuos mokomės vaidinti.
VYRAS IR MOTERIS
Tai laikotarpis iki vedybų. Dar šis laikotarpis yra vadinamas SANTUOKOS DEMO versija. Šiuo metu abi pusės stengiasi vienas kitam parodyti geriausias savo savybes ir sužavėti vienas kitą. Perdėta romantika, gėlės kas dieną, komplimentai, maksimalus dėmesys, vakarienė prie žvakių. Trumpai tariant viskas, kas kasdieniniam gyvenime arba nevyksta, arba vyksta labai retai.
VYRAS IR ŽMONA
Tai laikotarpis, kada vienas kitam atskleidžiame tikrąjį AŠ. Staiga dingsta viskas, kas buvo DEMO versijoje. Kuo ilgesnis prieš tai buvo DEMO laikotarpis, tuo didesnis nusivylimas realybėje. Čia susiduriame su tikra realybe ir pastoviomis pretenzijomis „tu toks arba tokia anksčiau nebuvai, jeigu būčiau žinojusi, kad bus taip, būčiau netekėjusi už tavęs” ir t.t. SVEIKINU TAI REALYBĖ. Šiame laikotarpyje gyvename vienas dėl kito ir šis laikotarpis – vienas iš perspektyviausių ir produktyviausių mūsų gyvenime, visas laikas yra mūsų ir mums.
TĖTIS IR MAMA
Tai laikotarpis, kurio metu mokomės būti tėvais savo vaikams. Tipinė klaida, kada išjungiame vaidmenį, kuris buvo prieš tai – VYRAS ir ŽMONA. Praktiškai pamirštame save ir vienas kitą, dingsta laikas kartu t.y laikas tik VYRUI IR ŽMONAI. Šiame laikotarpyje moteris užsiėmusi vaiku ir buitimi, o vyras darbu ir pinigais. Vyksta gyvenimas dėl vaikų. Kuo daugiau vaikų, tuo mažiau dėmesio vienas kitam, tuo labiau apmiršta santykiai. Gyvenimas tampa pilkas ir nuobodus, viskas aišku ir nuspėjama, ištinka dvasinė MIRTIS ir toliau belieka laukti tik fizinės mirties.
DIEDUKAS(SENELIS) IR MOČIUTĖ(SENELĖ)
Taigi, vaikai užaugo ir paliko namus, vėl likote dviese. Tai dar vienas krizinis gyvenimo laikotarpis, kadangi jau ilgą laiką gyvenome dėl vaikų, o jiems išėjus, neaišku dėl ko toliau gyventi. Jau senai pamiršome, ką reiškia VYRAS IR ŽMONA, kas tai per jausmas? Gyvenimas tampa beprasmis, nes būtent šiame laikotarpyje, kada namus palieka vaikai – suaugę skiriasi, nes nebeliko jungiamosios grandies – VAIKŲ. Taigi, tarpusavio santykių nekūrimas priveda prie skyrybų arba toliau gyvename kaip du draugai iš įpročio, be jokio emocinio kontakto ir laukiame, kada gi greičiau ateis ta MIRTIS. Liūdnas ir emocionaliai sunkus laikotarpis, nes čia belieka laukti tik dviejų dalykų, t.y kada atvažiuos vaikai ir kada perves pensiją, nes jau baigiasi kruopos.
IŠVADA
Mums vis dar sunku suvokti, jog gyvenimas yra mūsų ir gyvename jį dėl savęs, sudėtingai arba visai nekuriame santykio tarp vyro ir žmonos. Tikslas nepaleisti nei vieno šio gyvenimo vaidmens ir išmokti persijunginėti. Visos gyvenimo negandos yra iš to, kad paliekame vieną vaidmenį ir einame prie kito. Šie vaidmenys mums gyvenime ir yra duodami palaipsniui, kad išmoktume visus, bet atsiradus naujam, nevalia paleisti prieš tai buvusio. Deja, realybė tokia, kad gyvenime einame nuo vieno prie kito, o senatvėje suprantame, kad esame vienas kitam svetimi. Tačiau svarbu suvokti, jog NIEKAS DĖL NE KALTAS, mūsų niekas to nemokė. Santykiai pabyra iš karto, kai išjungiame VYRO ir ŽMONOS vaidmenis, nustojame gyventi dėl savęs ir vienas kito.
GYVENIMAS NĖRA NUOSTABUS SAVAIME, MES JĮ TOKĮ SUKURIAME PATYS!
*Norėdami gauti daugiau informacijos apie ReSTARTĄ ar turite pasiūlymų mums, susisiekite su mumis info@restartas.eu.