Skip to main content

Kas keičiasi, kai gydome tik simptomą, o ligą ignoruojame?

Simptomai paprastai tik stiprėja ir atsiranda vis daugiau, o liga dar labiau įsišaknija ir „bujoja” toliau. Tai tarsi lūžusios kojos gydymas ibuprofenu. Jei nežinome, kad koja sulaužyta, mūsų mąstymas yra toks, kad jei koją skauda, skausmas yra problema, kurią reikia išspręsti. Tačiau jei pasigilinsime, netrukus pastebėsime, kad yra ir kitų – dar blogesnių – simptomų, tokių kaip negalėjimas vaikščioti. Kartu šie simptomai veda prie tikrosios problemos: lūžusios kojos. Todėl svarbu nesipriešinti bandant gydyti pirmąjį pasireiškusį simptomą. Pažvelgę ​​giliau, visada rasime kitų simptomų, kurie kartu atskleis ir tikrąją problemą . Tai tarsi svogūno lupimas – prieš pasiekiant vidurį, reikia nulupti dar daugiau sluoksnių.

Kartą vienoje nedidelėje įmonėje, kuri verčiasi maisto gamyba, kalbėjomės apie komandos neįsitraukimą ir kodėl. Vadovas visa laiką kalbėjo apie tai, kad niekas iš komandos nedirba tinkamai, daro dažnai klaidas, nespėja, nesusitvarko su užsakymais, vėluoja atlikti pavestas užduotis, nesusitvarko po savęs ir pan., dėl to kenčia ne tik bendras įmonės pelningumas, reputacija, bet ir yra didelė darbuotojų kaita, kas pasekoje griauna bet kokį darbo organizavimo nuoseklumą, pasitikėjimą bei efektyvumą.
Tačiau gilinantis toliau, atsitraukiant nuo simptomų, kuriuos išvardino vadovas, išlindo ir esminės priežastys – vadovo kaip vedančio proceso neįsitraukimas ir per mažas dėmesys komandai, skatinant jų asmeninį augimą, didelė kontrolė bei vadovo negebėjimas kurti santykius su darbuotojais. Klausimas, tik ar pats vadovas nori pamatyti tą tikrąją priežastį?

Esmė ta, kad mes dažnai esame linkę gydyti simptomus, kai tik jie atsiranda, kurie dažnai atitraukia nuo tikrosios problemos, tačiau nieko nedarome, kad pamatyti esminę priežastį.

Ką galima padaryti?

Pabandykite išvardyti simptomus popieriaus lape, pažymėdami, kas pastebėjo kiekvieną problemą ir kiek tai paveikė darbą. Tada suskirstykite į grupes pagal veiklas. Visiškai įvertinę šį sąrašą – taip sakant, nulupę svogūną iki šerdies – galite pradėti diagnozuoti tikrąją ligą. Vykdydami šį procesą pastebėsite, kad daugelis elementų yra simptomai, kuriuos sukelia viena problema. Kai gydysite ir išspręsite tikrąją problemą, simptomai išnyks.
Taigi, ne tik malšinkime skausmą tabletėmis, bet ir pagaliau susitvarkykim sulaužytą koją!

Jūratė CibulskienėQuantum Leadership Community "ReSTARTAS" bendraįkūrėja

*Norėdami gauti daugiau informacijos apie ReSTARTĄ ar turite pasiūlymų mums, susisiekite su mumis info@restartas.eu.

Palikite atsiliepimą