Apie ką dažniausiai būna konfliktai tarp verslo partnerių arba kokia yra viena iš dažniausių verslo degradacijos ir mirties priežasčių?
Žmogiškasis EGOIZMAS ir negebėjimas iškelti organizacijos, kaip KOLEKTYVINIO KŪRINIO, poreikių AUKŠČIAU žmogaus Egoizmo poreikių.
Verslą „nužudo” dažniausiai tas pats reiškinys, iš kurio jis buvo sukurtas.
Gimsta jis iš EGO BADO, o miršta, kai žmogaus ego tampa nekontroliuojamas ar PERSIVALGO.
Gan dažnai tenka dalyvauti Fasilitavimo procesuose, kuriuose įmonės akcininkai bando susitarti, kurio EGO POREIKIAI yra SVARBESNI.
”Ten, kur arba tol ,kol dominuoja žmogaus EGO, TIKRĄ susitarimą pasiekti praktiškai nėra jokių šansų. Tai tampa įmanoma tik po KOLEKTYVINIO ego PAŽABOJIMO.
Mano darbo užduotis pastoviai PRIMINTI, kad kai nustojame rūpintis verslo, kaip GYVO, nors ir nematomo, organizmo poreikiais ir rūpinamės tik savaisiais, verslas degraduoja ir galop numiršta.
Tol, kol procese nėra nieko DALOMO, visi FAINI, BALTI ir PŪKUOTI, o kai tik atsiranda kažkas dalomo, tuoj pat žmogaus ego duoda apie save žinoti ir prasideda DALYBOS.
Iš savo patirties galiu pasakyti, jog šį periodą dar kitaip vadinamą „verslo organizacijos paauglyste” patiria VISI, tik išlieka mažuma.
Koks sprendimas?
Labai dažnai šios situacijos neišgelbėja net ir patirtis, todėl šioje situacijoje geriausia suveikia IŠORINĖ PAGALBA, t.y nešališkas žmogus, kuris sukuria sąlygas steigėjų galvose rastis SUVOKIMUI, kad jeigu norime, kad idėjai PASISEKTŲ, turime organizacijos poreikius VISADA iškelti AUKŠČIAU savo, kaip egoistinės būtybės poreikių.
Šį išorinį žmogų aš vadinu FASILITATORIUMI, tai žmogus, kuris LYDI proceso dalyvius link suvokimo, kas procese SVARBIAUSIA , su tikslu atverti kelią verslo plėtrai, o ne jo užniaužimui iš baimės jį prarasti.
Verslo paauglystė – tai vienas iš pirmų krizinių organizacijos vystymosi etapų, labai dažnai šiame periode verslo kūrėjai nesugeba susitarti ir išsiskirsto.
O apie ką yra pats susitarimas tarp verslo kūrėjų?
Šis susitarimas visada apie GEBĖJIMĄ savo, kaip žmogaus, egoistinius poreikius perkelti į PASEKMĖS poziciją, o verslo poreikius į PRIEŽASTIES poziciją.
Deja, bet praktikoje tai gerokai sudėtingiau, nei atrodo apie tai skaitant.
REKOMENDUOJU. Jeigu jaučiate esantys tokioje situacijoje ieškokite IŠORINĖS PAGALBOS. TAI TIKRAI ATSIPERKA, kelių šimtų eurų investicija gali ne tik išgelbėti visą verslo idėją ir pakelti ją į visai kitą lygmenį.
”Išmokę valdyti savo EGO, išmoksime valdyti ir verslo kūrybos procesą.
*Norėdami gauti daugiau informacijos apie ReSTARTĄ ar turite pasiūlymų mums, susisiekite su mumis info@restartas.eu.